Як часто потрібно обробляти кішку від бліх і кліщів?

Як часто потрібно обробляти кішку від бліх і кліщів?

Блохи та кліщі — неприємні та небезпечні для домашніх тварин комахи. Вони не тільки приносять вихованцеві дискомфорт, а й можуть стати збудником серйозних захворювань. Навіть ті пухнастики, які зовсім не ходять на вулицю, можуть заразитися ними. Лише одна комаха, що оселилася на тілі тварини, здатна викликати сильний свербіж, появу ран та інші неприємності. Крім того, укуси паразитів можуть викликати небезпечні захворювання, позбутися яких буде не просто. Найкращий захист від небажаних мешканців у шерсті — це регулярна профілактика.

Кліщі та блохи у кота: в чому криється небезпека

Обидва види комах можуть нести небезпеку для здоров’я домашнього улюбленця. Якщо говорити про бліх, то перш за все, їхні укуси болючі. Внаслідок цього виникає свербіж і подразнення шкірного покриву. Якщо відстежується дратівливість у пухнастиків і вони постійно кусають себе або сверблять, то з великою ймовірністю можна констатувати, що в них з’явилися блохи. Крім неприємних відчуттів на місці укусів ці паразити можуть стати переносниками:

  • вірусів: кліщовий енцефаліт і гепатит;
  • бактерій: палички чуми, сальмонели;
  • паразитів: гельмінти та інші.

На жаль, навіть ті коти, які весь час проводять у квартирі і ніколи не гуляють, можуть стати жертвами бліх. Річ у тім, що ці створіння живуть не тільки на вулиці, а й у під’їздах або підвалах, а їхня активність зберігається протягом усього року. Тому їх легко може принести людина на одязі або взутті прямо в будинок. 

Кліщі — велика і неприємна проблема всіх пухнастиків. На відміну від інших паразитів, вони активізуються в теплу пору року. Існує думка, що підчепити їх можна тільки в лісі, полі або приватному секторі. Це не так, адже комахи водяться і в місті, тому зустріч із ними можлива в будь-якому місці. Особливо страшні як для людини, так і для тварин, іксодові кліщі. Вони пошкоджують шкірний покрив і харчуються кров’ю. Ці паразити здатні переносити такі захворювання:

  • бореліоз (хвороба Лайма);
  • енцефаліт;
  • лихоманку;
  • кліщовий тиф та інші.

Кліщі можуть довго мандрувати тілом потенційної жертви, розшукуючи найкраще для укусу місце. Найчастіше вони вражають ділянки в зоні шиї, вух, живота або грудей, тобто ті, де шкіра ніжніша і тонша.

Підсумок: захищати кота від паразитів слід у будь-яку пору року і незалежно від того, чи буває він на вулиці. Ефективним профілактичним засобом є краплі стронгхолд для котів. Гостра необхідність у захисті від паразитів виникає навесні, коли кліщам і блохам властива підвищена активність і швидке розмноження. Але не варто орієнтуватися тільки на погодні умови і місяць року, адже небезпека може чатувати завжди і скрізь, тому що погода в наших широтах поводиться не завжди передбачувано. Не потрібно чекати, коли паразити самі про себе заявлять: їхні укуси не тільки викликають шкірну реакцію, а й часто несуть за собою низку небезпечних хвороб.

Як захистити кішку від паразитів?

Профілактичні заходи — найкращий спосіб уникнути захворювань, які можуть сильно нашкодити здоров’ю улюбленого пухнастика. Існує широкий спектр засобів, що відрізняються формою випуску і принципом дії.

Основні засоби для профілактики і лікування від паразитів:

1. Краплі. Користуються найбільшим попитом, оскільки передбачають найтриваліший вплив. Їхні складові забезпечують надійний захист. Наносити краплі від бліх і кліщів для котів слід між лопаток або в області шиї, щоб кіт не зміг їх злизати. Важливо дотримуватися інструкції на упаковці, де вказана частота обробки, оскільки не рекомендується зловживати цим методом.

2. Таблетки. Зазвичай застосовують у комплексі із засобами зовнішньої обробки (краплі та шампуні). Після потрапляння препарату в кров, блохи, що атакують улюбленця, одразу гинуть, але це не вирішує проблеми зі свербінням. 

3. Шампуні. Ефективний, але короткочасний захист. Важливо ретельно змивати склад з шерсті улюбленця, щоб вилизуючи свою шерсть він не міг отруїтися.

4. Спреї. Використовувати допускається з 12 тижневого віку, оскільки при вилизуванні може частково потрапляти в організм тварини. Препаратом обробляють всю шерсть кішки, а після провітрюють приміщення.

5. Нашийники. Профілактичний засіб, який часто використовують для вихованців, що живуть у приватних будинках або для прогулянок. 

Оптимально обробляти кота протягом усього року, один раз на 1-3 місяці, що залежить від обраного засобу для профілактики.

Який засіб краще вибрати? Відповідь залежить від цілей використання. Препарати відрізняються діючою речовиною, показаннями до застосування і тривалістю впливу. Хорошою комбінацією стануть якісні краплі нексгард для котів. Якщо кіт гуляє на вулиці, то поліпшити дію можна використанням нашийника.  

Новини України