Погрози журналістці Калюжній: поліція зареєструвала заяву за двома статтями


Погрози журналістці Калюжній: поліція зареєструвала заяву за двома статтями0 Анна Калюжна. Facebook/Анна Калюжна

Голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин прокоментував заяву журналістки Анни Калюжної щодо погроз вбивством та зґвалтуванням себе та своїх батьків і заявив, що тиснути на журналістів "не дозволено нікому". Напередодні Калюжна повідомила, що погрози почали надходити після допису командира одного з батальйонів 3-ї ОШБр Дмитра Кухарчука, де той звинуватив її у "нівелюванні крові" загиблих захисників України під Авдіївкою.

Про це він сказав у коментарі Суспільному.

"Тиск на журналістів не дозволено нікому, незалежно від того чи носять вони "піксель", піджак, або будь-який інший вид одягу. Наскільки мені відомо, Анна подала заяву до правоохоронних органів, і ми як комітет будемо відстежувати, як вона буде рухатись далі. Ми на контакті, тому сподіваюсь, що правоохоронці спрацюють оперативно і не допустять безкарного тиску на журналістів", — сказав Юрчишин.

Голова профільного комітету підкреслив, що подібні заяви бік Калюжної — це не позиція 3-ї штурмової бригади, а позиція окремого представника цього підрозділу, тому треба "чітко розділяти" цю думку.

"Я переконаний, що з ним мають спілкуватися правоохоронні органи", — додав Юрчишин.

Сама Калюжна у розмові із кореспондентом Суспільного підтвердила, що поліція прийняла її заву і кваліфікувала за двома статтями: "перешкоджання діяльності журналіста", а також "погрози близьким журналіста".

"Я більше переживаю за те, щоб не нашкодити іншим людям. По перше, я за рідних переживаю, а за себе — то таке", — сказала вона.

19 червня журналістка та воєнна кореспондентка Анна Калюжна опублікувала пост у Facebook, у якому заявила про погрози вбивством та зґвалтуванням щодо себе та своїх батьків. Погрози почали надходити після допису командира одного з батальйонів 3-ї окремої штурмової бригади НГУ Дмитра Кухарчука, де той звинуватив її у "нівелюванні крові" загиблих українських військових під Авдіївкою.

Вона опублікувала скриншоти цих погроз. За словами журналістки, вона отримала уночі також десятки дзвінків протягом кількох годин з різних номерів і ще один дзвінок з погрозою зґвалтування, зокрема на адресу її батьків.

Тоді Калюжна написала, що ідентифікувала авторів погроз і звернеться із заявою до правоохоронців.

У редакції Bihus.Info, де Калюжна пропрацювала останні чотири роки й звільнилась звідти на початку червня цього року, заявили, що погрози на її адресу та її батьків — неприпустимі.

"Ми не в праві говорити за Аню чи пояснювати якось її слова, і не несемо відповідальності за трактування її слів іншими людьми. Однак ми певні, що погрозам у комунікації між журналістами й військовими не місце. Власне, як і між будь-ким в нашій країні. Емоційні реакції створюють конфлікти та розкол між тими, хто очевидно на одному боці. Погрози лише поглиблюють проблеми в нашому і без того розхитаному суспільстві. І це на руку лише нашому ворогу", — йдеться у повідомленні.

Що цьому передувало

18 червня Анна Калюжна відреагувала на пост блогерки й журналістки Яніни Соколової, де та закликала Генштаб ЗСУ терміново надіслати підкріплення для 3-ї ОШБр на межу Харківської та Луганської областей через загрозу прориву армії РФ.

“У ці хвилини 3 окрема штурмова бригада героїчно тримає рубежі, попри чисельні наступи й переважаючу силу ворога та відсутність резервів”, — написала Соколова.

У своєму дописі Калюжна зазначила, що “в нас на всій лінії фронту ЗСУ стримують наступи переважаючих сил противника”. Вона додала, що 3 ОШБр "командує політик” і закинула "політикам" та "їхнім медійним друзям" і блогерам (згодом уточнивши, що має на увазі, зокрема й Соколову) маніпуляції на темі війни. Калюжна вказала, що її допис не стосується рядових воїнів 3-ї ОШБр і командирів середньої ланки, які "виконують свою роботу самовіддано" і заслуговують на подальшу "нашу повагу, вдячність, підтримку".

На цей пост відреагувала журналістка Тетяна Даниленко, дружина командира 3-ї штурмової бригади, екснардепа і лідера партії "Національний корпус" Андрія Білецького. Вона заявила, що проти 3-ї ОШБр "розпочалася медіаатака". Вона також висловила жаль, що допис Калюжної вподобали журналісти й активісти.

Після цього, вечері 18 червня, Дмитро Кухарчук, командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр, написав пост, в якому назвав цілу низку українських журналістів "ганьбою української нації" і звинуватив їх у тому, що вони начебто "знецінили подвиг Третьої Штурмової й мого батальйону, який забезпечував відхід українських військ".

Він також опублікував скрини Facebook-сторінок журналістів, які прокоментували пост Анни Калюжної. Серед згаданих журналістів була сама Анна Калюжна, а також військові журналісти Ірина Баглай, Діана Буцко, Анастасія Федченко, Сергій Костеж, Юрій Гайдай та інші.

Новини України