Прихильники московського патріархату, попри заборону, таки здійснили прощу до Почаївської лаври

Прихильники московського патріархату, попри заборону, таки здійснили прощу до Почаївської лаври

В Україні заборонили діяльність московського патріархату, не дозволено було також і проводити хресну ходу, яку прихильники московського патріархату запланували до Почаївської лаври. Але попри заборону, вони все одно зробили це. Зараз вони в Свято-Успенській лаврі.

Про це повідомив кореспондент Суспільного.

Прессекретар Почаївської лаври архімандрит Гавриїл розповів, що хресну ходу до Почаївської лаври паломники влаштували на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці. За його словами, цього року до Почаєва прийшли 20 тисяч прочан.

«Якщо порівнювати з минулим і позаминулим роком, то людей більше. А до війни приходили й по 30-40 тисяч людей», — сказав Гавриїл.

Кореспонденти Суспільного запитали у архімандрита Гавриїла, чи благословляло цьогорічну хресну ходу керівництво УПЦ.

«Я не знаю стосовно благословення владик, але ця традиція вже має майже 200 років, тож я не знаю, які тут ще треба благословення мати. Люди збираються кожного року і приходять».

Люди йшли з Кам’янця-Подільського сім днів, розповіла учасниця ходи Ірина. Аби взяти участь в ході, жінка приїхала з Одеси. За її словами, прочани йдуть до Лаври, щоб помолитися перед Почаївською іконою Божої Матері за мир в Україні.

Цьогоріч, як і минулого року, хода йшла через Лановецьку громаду, оскільки в деяких населених пунктах області місцеві жителі не пропускали колону.

Прихильники московського патріархату, попри заборону, таки здійснили прощу до Почаївської лаври

Серед паломників — чоловік на ім’я Сергій. У хресній ході до Почаєва він бере участь вперше. Аби приєднатися до неї, приїхав з Вінниці до Кам’янця Подільського. Чоловік розповів:

«Ну важко було, але, слава Богу за все. Ну, ніжки трішки болять. Але зараз вже все добре. Не зовсім нас привітали в Тернопільській області, тобто пройшли ми в обхід. Слава Богу, ніяких провокацій не було. Молитись будемо за мир в Україні. За те, щоб люди звернулись до Бога нарешті. Бо, на жаль, забули про Бога».

Учасниця хресної ходи з Рівного Надія сказала, що до Почаєва йде з власної ініціативи.

«Завжди самі. Нас ніхто не організовує. Не знаю, може у когось і було благословення».

Приєдналася до хресної ходи Альона. Вперше до Почаєва жінка пішла в 2000 році, тоді була в 10 класі. Цього року хресна хода почалася 19 серпня, сама ж Альона приєдналася до неї 20 серпня.

«І сьогодні, і всю дорогу, і вдома молюся за мир. За мирне співіснування всіх людей на планеті. Тому що ті жахи, які сьогодні відбуваються в нашій країні, ця кровопролитна війна, ні для кого не є переможною, ніхто в ній не виграє. Я вважаю, що всі в ній програли. Програли всі ті, хто привели це кровопролиття, втрату людей, душ і стрес для всіх людей України. Хресний хід для мене, перш за все, це відключитися від стресу, вийти з того енергетичного поля, тих новин про війну, померлих, загиблих захисників. Коли ти потрапляєш у коло безкінечної молитви, шестиденної в даному випадку, тільки тут відпочиваєш душею та мозком. Так, тіло втомлюється, але ця втома проходить», — розповіла прочанка.

На запитання, чи були перешкоди під час ходи, Альона відповіла:

«Труднощів у дорозі в мене не було. Дякую нашій доблесній поліції та всім організаторам ходи за високий рівень організації. Перешкоди були в 2022 році. Тоді були нападки людей, які мають іншу думку, і тоді не було захисту зі сторони поліції. Я за професією юрист і дуже добре розумію, що таке дорога державного значення. І коли нас в 2022 році не пускали пройти дорогою, це було важко назвати правовим рішенням, закони не виконувалися. В 2022 році поліція просто спостерігала, нас тоді розвернули. А цього року, дякуючи організаторам, поліції, бачила людей у військовій формі, був порядок».

Голова Почаївської громади Василь Бойко сказав, що конфліктів між прочанами та місцевими жителями не було.

Як повідомила Суспільному речниця обласної військової адміністрації Надія Ящищак, минулого року Рада оборони Тернопільської ОВА прийняла рішення про заборону ходи. Це рішення дійсне і зараз.

За коментарем кореспонденти Суспільного звернулися до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

«Учасників у хресній ході значно менше, ніж минулого року. Поліція забезпечує безпеку і правопорядок. Звернень про правопорушення наразі не надходило», — повідомив речник ГУНП в області Андрій Василик.

Новини України