Серпень на городі: Щоб морква не тріскалась

Серпень на городі: Щоб морква не тріскалась

Багато городників скаржаться на те, що морква на грядці тріскається. Такі плоди погано зберігаються та й мити та чистити її незручно. Розберемося, чому так відбувається і як цього уникнути. Причин дещо почну з головних. Перша і найчастіша причина – це нерівномірний полив.

Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про актуальні роботи в саду, на городі та квітнику.

Дуже часто городники забувають про полив грядки з морквою, даючи землі сильно пересохнути, а після внесення вологи плоди сильно насичуються, відбувається розширення серцевини й морква тріскається.

Тому не робіть надто довгих проміжків між поливами. Поливайте раз на 3-4 дні рівномірно і помірно.

Серпень на городі: Щоб морква не тріскалась

Також досвідчені городники кажуть, що надлишок добрив у землі може спричинити розтріскування плодів. Особливо це стосується не перепрілого гною, він може бути причиною жирування моркви, розтріскування плодів, а також коренеплоди можуть рости розгалуженими та кривими.

З мінеральними добривами теж краще не переборщити, морква не вимагає багато підживлення, 2-3 за сезон буде цілком достатньо.

Це дві основні причини розтріскування плодів.

Тепер розберімося чому морква росте негарна, крива, розгалужена. Тут основна причина криється в ґрунті, а саме у тяжкому ґрунті, який швидко ущільнюється під впливом дощів та поливів.

Помічено, що найбільша рівна морква росте на легкому, пухкому грунті з гарним припливом кисню.

Серпень на городі: Щоб морква не тріскалась

Також причиною деформації моркви можуть стати перешкоди зі зростанням коренеплоду, наприклад: камінчики, що не перепрів гній або інша органіка, надмірне внесення сіна, соломи, хвої та інших наповнювачів грунту.

Новини України