Сумчанин бореться за олімпійську ліцензію

Світові естафети-2024 4-5 травня на Багамах почалися зі змагань змішаних естафетних команд 4х400 м і з рекордів турніру. Вже в першому забігу його побила команда Нідерландів (3:12.16 хв), а в наступному американці пробігли ще швидше (3:11.52 хв), повідомляє ФЛАУ.

Та українці найбільше чекали на четвертий забіг, адже саме до нього потрапила наша змішана естафетна команда у складі сумчанина Олександра Погорілка, Тетяни Мельник, Данила Даниленка й Анни Рижикової. Перші дві команди з кожного забігу автоматично вигравали ліцензії на Олімпійські ігри й виходили у фінал Світових естафет.

Суперники в української команди були не зі слабких, проте наші атлети приїхали на Багами боротися за ліцензії, незалежно від того, хто на сусідніх доріжках. І ця боротьба була настільки рівною, що до останнього етапу не було зрозуміло, які ж дві команди кваліфікуються в Париж.

Польща була дещо попереду, але ще три-чотири команди, серед яких і Україна, зберігали шанси на ліцензії. Анна Рижикова зуміла на якийсь час переміститися з третьої на другу сходинку, проте француженка Луіз Марвал все ж випередила нашу спортсменку й фінішувала слідом за полькою Наталією Качмарек. Україна – третя (3:15.70 хв).

Додамо, що крім Польщі, Франції, США й Нідерландів, олімпійські ліцензії здобули також змішані естафетні команди Ірландії, Бельгії, Нігерії і Домініканської Республіки. Та боротьба за решту з них триває й продовжиться у другий день змагань.

3:32.31 – результат жіночої естафетної команди України 4х400, 3 місце у забігу.