Визначено олімпійських чемпіонів Парижу-2024 в баскетболі 3х3

На літніх Олімпійських іграх в Парижі-2024 визначені володарі комплектів олімпійських нагород в баскетболі 3х3.

У понеділок, 5 серпня, у чоловічих на жіночих змаганнях відбулись півфінальні матчі, а також матчі за медалі.

У чоловіків до фіналу пробились Нідерланди та Франція. Нідерланди, які після однієї перемоги в трьох стартових матчах далі набрали хід і не програвали, здолали в півфіналі Литву. Якщо в групі у них вийшов рівний матч, який нідерландські баскетболісти виграли 19:18, то в півфіналі боротьби не вийшло – 20:9.

В іншому півфіналі господарі французи, які в чвертьфінал вибили головного фаворита Сербію 22:19, зробили ще одну сенсацію і обіграли 21:14 Латвію, яка пройшла груповий раунд без поразок.

Більше того, олімпійські чемпіони Токіо латвійці взагалі залишились без медалей, програвши в бронзовому фіналі Литві 18:21.

У золотому матчі ще одної гучної сенсації французи не зробили, хоча були близькі – на останніх секундах основного часу Нідерланди зрівняли рахунок і перевели гру в овертайм, а там вирвали перемогу 18:17 завдяки влучному дальньому влучанню Варті де Йонга.

У жінок в півфіналі грали дві європейські та дві північноамериканські збірні, але саме представниці Європи в підсумку розіграли титул – чемпіон Європи Іспанія в півфіналі в овертаймі обіграла США 18:16, а Німеччина мінімально обіграла Канаду 16:15.

У фіналі в рівному матчі Німеччина перемогла Іспанію 17:16, завоювавши золоті медалі. Бронзу здобула збірна США, яка завдала поразки Канаді 16:13.