У Сумській області 50 медзакладів можуть надавати психологічну та психіатричну допомогу

У Сумській області 50 медзакладів можуть надавати психологічну та психіатричну допомогу

23 квітня відзначають Всеукраїнський день психолога. В умовах повномасштабної війни робота психологів стала більш затребуваною, адже вони допомагають переживати травматичні події, тяжкі спогади, вчать спілкуватися з тими, хто постраждав через війну, надають рекомендації, як адаптувати життя до реалій сьогодення та, як знайти спільну мову і порозуміння з близькими, які повертаються з фронту тощо.

Про це розповіли у статті на сайті НСЗУ.

Психологічна підтримка завжди була закладена в Програму медичних гарантій. Наразі НСЗУ намагається забезпечити такою допомогою всі етапи лікування пацієнта та його клінічний маршрут. Наразі в ПМГ з 44 пакетів послуг у 18-ти є вимога, що в закладі має працювати лікар-психолог, лікар-психотерапевт або психолог. Адже фахова психологічна підтримка є невід’ємною частиною при лікуванні пацієнта, а турбота про ментальне здоров’я  його близьких не менш важлива, ніж боротьба з хворобами.

Психологічна допомога полягає у емоційній підтримці пацієнта, мотивації до лікування та одужання, боротьбі зі страхом та стресом. Все це створює умови для повноцінного психологічного відновлення та покращення загального самопочуття, а разом з тим – поліпшує  якість життя як самого пацієнта, так і його родини.

На сайті НСЗУ за цим посиланням https://cutt.ly/mw5EOdsP розміщена онлайн-мапа “Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога”. На ній  відображаються всі медичні заклади та установи, які надають психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я за договором із НСЗУ. Тобто, ці послуги є безоплатними для пацієнтів. На Сумщині 50 медзакладів надають допомогу за цими напрямками.

На безоплатну консультацію до психолога у законтрактованому з НСЗУ закладі  можна звернутися без електронного направлення. Також звертатися за психологічною допомогою можна і до сімейного лікаря. В межах  пакета “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги” лікар первинної ланки  надасть  пацієнту базову психологічну допомогу та складе план ведення і лікування в межах своєї компетенції. За даними Сумської ОВА, 91% сімейних лікарів області (загалом понад 530 медиків) готові надати таку підтримку своїм пацієнтам.

Новини України